راه اندازی نسخه ی بتای 9.0 IE

مرورگر وب مایکروسافت شامل ویژگی ویندوز 7 است. مایکروسافت نسخه ی بتای مرورگر وب IE 9.0 خود را در دسترس کاربران قرار داده است. این غول نرم افزاری گفت که مرورگر جدید بگونه ای طراحی شده تا یک تجربه ی آنلاین سریع، تمیز ، قابل اطمینان و قابل تعامل را انتقال دهد.

IE 9.0 تعدادی از ویژگی هایی را که در سیستم عامل ویندوز 7 یافت می شوند، مجتمع سازی می کند.

هم اکنون می توان سایت ها را به Taskbar ، pin کرد به این معنی که دیگر لازم نیست پنجره مرورگر را برای رفتن به یک وب سایت باز کنید. تعدادی از وب سایت ها با مایکروسافت کار می کنند تا Jump List را که شامل امکان جهش (Skip) در میان تراک ها در سایت های موسیقی و پذیرش درخواست دوستان در FaceBook است، عرضه کنند.

تب ها را می توان برش داد (Cut)، آن ها را از مرورگر کشید و کنار هم چسباند. این عملکرد با ویندوز ویستا نیز سازگاری دارد اما در XP اینگونه نیست. تعدادی از منوها حذف شده اند و تنها متداول ترین ویژگی ها باقی مانده اند.

نوار آدرس شبیه نوار Awesome متعلق به Mozilla Firefox است و به شما امکان می دهد تا پرس و جوهای جستجو و نیز URLهای سایت را تایپ نمائید. این ویژگی به طور پیش فرض در بتا غیر فعال است.

IE 9.0 از HTML5 ، نگاره سازی بُرداری مقیاس پذیر (SVG)، CSS3 و استانداردهای مدرن وب پشتیبانی می کند. بنا به گفته ی مایکروسافت، IE 9.0 قدرت واحد پردازش گرافیکی (GPU) را کنترل می کند تا گرافیک و متن موجود در یک صفحه وب را سریع تر از نسخه های قبلی مرورگر رندر نماید.

مایکروسافت همچنین بر روی ویژگی های معروف دانلود SmartScreen کار می کند که در واقع قبل از دانلود کردن یک برنامه در مقابل بانک اطلاعاتی، آن را بررسی کرده و در صورت احتمال آلوده بودن آن، شما را آگاه می سازد.

www.rayaneh-iran.com