تراشه های Sandy Bridge اینتل سال آینده بازار لپ تاپ را قبضه خواهد کرد

لپ تاپ هایی که دارای پردازنده های جدید Sandy-Bridge اینتل با عملکرد بالا هستند قرار است تا اوایل سال 2011 به بازار عرضه شوند. اولین پردازنده های SandyBridge ، با نام رسمی تراشه های Second Generation Inetl Core تا سال آینده برای لپ تاپ ها و پی سی های دسک تاپ عرضه می شوند. تراشه های سرور و ایستگاه کاری برای عرضه تا نیمه ی دوم سال برنامه ریزی شده اند.

به گفته Stephen Smith، نایب رئیس بازار تراشه و مدیر عملیات سرویس گیرنده ی پی سی، اینتل برای رسیدن به بالاترین عمکلرد و بهترین کارایی در استفاده از برق ، یک سری تراشه گرافیکی با استفاده از طرح 32 نانومتری ساخته و آن را در پردازنده جاسازی کرده است

Smith گفت: این روش عملکرد بسیار بالاتری را در همان پکیج پردازنده و پوشش حرارتی عرضه می دارد. وی افزود که ساختن گرافیک ها در پردازنده باید موجب پیشرفت اجرایی ثابت تراشه های Sandy Bridge در سرهای Core I کنونی گردد. طراحی جدید به این معنی است که هسته پردازنده و گرافیک همگی در یک die خواهند بود و بنابراین این امکان را به وجود می آورد که فن آوری Turbo Boost اینتل با پردازنده های گرافیکی و نیز CPU کار کند.

ادغام CPU و واحد پردازش گرافیکی (GPU) در یک پکیج موجب صرفه جویی در برق و کاهش گرمای ایجاد شده در مقایسه با پکیج ناپیوسته می گردد و این ممکن است باعث تغییر فکر در اینتل شود.»

اینتل هیچ معیار اجرایی را برای پردازنده های SandyBridge منتشر نکرده است. بهرحال به گفته ی Smith این تراشه های جدید کمی سریع تر از سری Core-I موجود در بازار هستند. خط تولید جدید دو هسته ای و چهار هسته ای قابلیت رقابت با Corei7 Extreme این شرکت را ندارد.

www.rayaneh-iran.com

Our website is protected by DMC Firewall!
DMC Firewall is a Joomla Security extension!