به گزارش سرويس نگاهي به وبلاگ‌هاي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در وبلاگي به نشاني soheil-rezaee.persianblog.ir آمده است: کساني که پس انداز را کالاي لوکس مي‌دانند و آن را در انتهاي ليست قرار مي‌دهند، موفق نمي‌شوند، اما کساني که آن را کالاي ضروري مي‌دانند و  اول ليست هزينه‌هاي خود قرار مي دهند، حتما موفق مي‌شوند ولي شايد پاسخ شما به اين پيشنهاد اين باشد که پولي براي من نمي‌ماند که پس‌انداز کنم! جواب آن ست که اين دو دليل دارد:

1. شما مديريت هزينه‌هاي خود را نمي دانيد و بايد براي يادگيري آن راهي را کشف يا مطالعه کنيد و از برچسب خسيس بودن نترسيد و از برخي مسابقه‌هاي فاميلي و دوستانه در خريد و خرج کردن خارج شويد.

2. شما در شغلي مشغول هستيد که از لحاظ درآمدي هيچ گاه به شما اجازه رشد و فرصت رشد را نخواهد داد و حتما بايد به تغيير شغل فکر کنيد، به ويژه اگر جوان هستيد (زير 35 سال) حتما به مشاغلي فکر کنيد که سطح فعاليت و مطلوبيت کاري شما در ميزان درآمد شما تاثيرگذار باشد و بيشتر از اين که دنبال امنيت مانده باشيد، به دنبال آزادي مالي بگرديد.

 

اگر قسط هاي زيادي روي سر خود سوار کرده‌ايد، شما بزرگترين دشمن ثروت را براي خود فعال كرده‌ايد که احتمالا تا پايان اقساط که به آن ها بدهي منفي مي‌گوييم بايد صبر کنيد تا بتوانيد نفسي براي پس انداز بکشيد لطفا براي مديريت هزينه به يك توماني فکر کنيد، آن وقت 1000 توماني‌ها خودشان حفظ مي شوند و ...

منبع :خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

DMC Firewall is a Joomla Security extension!
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd